Opencart Vqmod Nasıl Kurulur?

Yorum yok

Opencart’ta bir çok modülün ve temanın çalışmasında yardımcı görev olarak çalışan VQMOD kurulumu şu şekilde yapılır:

  • Öncelikle buraya tıklayarak Opencart Vqmod’u indiriniz.
  • FTP programını açarak, FTP ana dizinine vqmod klasörünü yükleyin.
  • Vqmod’u aktardıktan sonra bu klasör içerisinde yer alan vqcache klasörlerinin yazılabilir olduğundan emin olunuz. (777 veya 775 yapılmalıdır).
  • FTP ana dizininde bulunan index.php ve admin klasörü içerisinde yer alan index.php dosyalarının yazılabilir olduğundan emin olunuz. (777 veya 775 yapılmalıdır).
  • Ardından domain.com/vqmod/install adresini tarayıcıdan açınız. Başarıyla kuruldu mesajı ile karşılaşacaksınız. Eğer başarılı mesajı gelmezse klasörlerin yazılabilir olduklarından emin olunuz, yoksa hata mesajı verecektir.
  • Artık vqmod dosyalarını vqmod klasörü içerisinde yer alan XML klasörü içerisine atarak VQMOD dosyalarının otomatik olarak çalıştırabilirsiniz. Ekstra hiç bir şey yapmanıza gerek yoktur.

Opencart 2 Vqmod kurulumu ise yine aynı şekildedir. Fakat XML dosyaları yönetici panelinde bulunan Eklenti Yükle kısmınan yapılmalıdır. Dosya adlarının sonu vqmod.xml yada ocmod.xml olarak bitmelidir. Eğer bu şekilde değilse dosyalar yüklenemeyecektir.

Opencart Vqmod kurulumları ile ilgili ve kullanımı ile ilgili karşılaştığınız sorunları bize bildirerek ücretsiz destek alabilirsiniz.

Hemen Destek Alın

Mortekno, web tasarım, e-ticaret, SEO, kurumsal kimlik konularında hizmet vermektedir. Hemen bu konularla ilgili destek ve hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment