Opencart Güncelleme Nasıl Yapılır?

Yorum yok

Dünya’nın en gelişmiş e-ticaret sistemi olan Opencart ile siz de kendi sitenizi kurarak internetten satış yapmaya başlayabilirsiniz. Peki eski Opencart sürümleri nasıl güncellenir?

Aslında oldukça basittir. Yapmanız gereken şey Opencart’ın resmi sitesine girerek hangi sürüme güncelleyecekseniz o sürümü indirmeniz. İndirdiğiniz winrar dosyasının içerisinden çıkan upload klasörünün içerisindeki tüm dosyaları FTP programı aracılığıyla site ana dizininize atınız. Tüm dosyaların değiştirilmesini onaylayınız. Ardından Opencart sürümünüz güncellenmiş olacaktır.

Ancak burada unutulmaması gereken en büyük nokta, Opencart’ın bir sürümünde çalışan tema veya modüller, diğer sürümlerinde çalışmayabilir. Bu yüzden eski sürümünüzde çalışan Opencart temaları veya modülleri yeni sürümde çalışmayacağı için bunu göz önüne alarak güncelleme yapınız. Ancak ürünler, kategoriler, etiketler ve diğer Opencart temel alanları olduğu gibi güncellenecektir.

Tema ve modüllerin Opencart sürümünüze uyarlanması için hemen bizimle iletişime geçebilir, yeni sürümünüzde çalışmayan temanızın ve eklentilerinizin çalıştırılabilir hale gelmesi için destek alabilirsiniz.

Hemen Destek Alın

Mortekno, web tasarım, e-ticaret, SEO, kurumsal kimlik konularında hizmet vermektedir. Hemen bu konularla ilgili destek ve hizmet almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Comment